W Drohobyczu 24-30 maja 2010r. odbywał się IV Festiwal Brunona Schulza

2010-06-10 20:56

  

W Drohobyczu 24-30 maja 2010r. odbywał się  IV Festiwal Brunona Schulza. Przedsięwzięcie o nazwie Arka Wyobraźni Brunona Schulza.

Festiwal podzielony był na cztery części: literacką, teatralną, graficzną i muzyczną. Brali w nim udział goście z 17 krajów. Było zaproszono do Drohobycza twórców, którzy inspirują się dorobkiem Schulza i u których Schulz występuje w roli głównego bohatera" - powiedziała PAP organizatorka festiwalu Wiera Meniok z drohobyckiego Polonistycznego Centrum Naukowo-Informacyjnego.

W programie festiwalu przewidziano dyskusje o twórczości Schulza, spotkania z artystami, zainspirowanymi jego dziełami, tłumaczami, wystawy plastyczne, spektakle teatralne, oraz koncerty.

Ocalała literacka spuścizna Brunona Schulza to dwa cykle prozy: "Sklepy cynamonowe" i "Sanatorium Pod Klepsydrą", nieco opowieści i szkiców krytycznych zamieszczanych w czasopismach oraz przekład powieści Franza Kafki "Zamek". Dopełniają ją liczne listy do przyjaciół, m.in do: Witkacego, Gombrowicza, Nałkowskiej, Tuwima. Bezpowrotnie przepadły wszelkie materiały do przygotowywanej powieści "Mesjasz".

  


Powrót

Wyszukiwanie

© 2009 Wszystkie prawa zastrzeżone.