Uroczystości z okazji Dnia Niepodległości Polski

2011-11-14 19:30

        Uroczystości z okazji Dnia Niepodległości rozpoczęły się w Drohobyczu od złożenia wieńców oraz zapalenia zniczy przy pomniku Nieznanego Żołnierza na starym polskim cmentarzu, położonym przy ul. Truskawieckiej. Członkowie Zarządu Oddziału T.K.P.Z.L. w Drohobyczu z Prezesem Adamem Aurzeckim udali się następnie do Lwowa, aby wraz z Rodakami uczestniczyć w regionalnych obchodach narodowego święta.

        Po uroczystej mszy w Katedrze Lwowskiej przedstawiciele polskich organizacji społecznych oraz delegacje polskich szkół, zespołów kulturalnych i harcerze przy udziale Konsula R.P. we Lwowie oraz proboszcza Katedry Lwowskiej i Pana Jana Burego - Posła na Sejm R.P. wzięli udział w składaniu okolicznościowych wieńców i zapaleniu zniczy na grobach Obrońców Lwowa na Cmentarzu Orląt Lwowskich.

        Lwowskie uroczystości zakończył udział delegatów i polskiej społeczności miasta a także zaproszonych gości w okolicznościowym spektaklu „Dziadów” Adama Mickiewicza, przygotowanym przez aktorów Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, który odbył się w Teatrze Baletu i Opery.

        W ramach obchodów Święta Niepodległości w dniu 12 listopada 2011r. członkowie T.K.P.Z.L. w Drohobyczu wzięli udział w uroczystej akademii, zorganizowanej przez Zarząd Główny T.K.P.Z.L., która odbyła się we lwowskim Centrum Kultury na placu Petruszewicza.

        W akademii wzięli udział przedstawiciele wszystkich oddziałów Towarzystwa, jednak prawdziwą lawinę oklasków wzbudził występ drohobyckiego Zespołu Mandolinistów „Leśne Kwiaty”, oraz występ zaproszonego przez Zarząd drohobyckiego oddziału T.K.P.Z.L. Chóru „Gloria Sanocensis” z Sanoka, który stworzył prawdziwie patriotyczną atmosferę na koniec uroczystości.          

Powrót

Wyszukiwanie

© 2009 Wszystkie prawa zastrzeżone.