Akcja „Znicz”

2011-11-02 20:30

        W dniu 1 listopada o godzinie 15 została odprawiona uroczysta msza w zabytkowej cmentarnej kaplicy na cmentarzu przy ulicy Truskawieckiej, po której wierni wraz z kapłanem udali się na procesje po cmentarzu, w której licznie uczestniczyli członkowie TKPZL w Drohobyczu, na czele z Prezesem Adamem Aurzeckim, zaproszenie goście, Bracia Bonifratrzy z Drohobycza oraz Siostry Serafitki. Podczas procesji uczestnicy modlili się za zmarłych biskupów, kapłanów, poległych w wojnach, ofiary katastrofy smoleńskiej, oraz za zmarłych członków rodzin osób uczestniczących w procesji.

        Przed uroczysta mszą Członkowie Towarzystwa oraz ich dzieci na czele z zarządem wspaniale przygotowali cmentarz oraz przyozdobili wszystkie groby a zwłaszcza te, które zostały zapomniane i zaniedbane. Po zakończonych obchodach odbyła się kwesta na rzecz odnowy cmentarza, w której udział wzięły dzieci, młodzież oraz goście z Polski, w tym przewodnicząca koła śląskiego SPZD Pani Alicja Brzan-Kloś.

        Wzorem lat ubiegłych w ramach corocznej akcji „Podaruj Znicz na Kresy” otrzymaliśmy znicze oraz patriotyczne wiązanki od Wspólnoty Polskiej w Katowicach, koła śląskiego SPZD z siedzibą w Bytomiu, TVP Wrocław, Prezydenta miasta Bytom, oraz partnerskich miast. Dzięki zaangażowaniu prezesa TKPZL w Drohobyczu Pana Adama Aurzeckiego oraz członków zarządu zapłonęło kolejne światełko do nieba na Drohobyckim cmentarzu.

        Specjalne podziękowania kierujemy pod adresem Roberta Chomy, Prezydenta miasta Przemyśla, za szczególne wsparcie tej akcji.

Powrót

Wyszukiwanie

© 2009 Wszystkie prawa zastrzeżone.